Android Wear ile uzaktan fotoğraf çekmek mümkün

Daha önceki yazımızda Android Wear ile neler yapabileceğinizi anlatmıştık. Google Camera uygulamasına gelen update ile, Android Wear kullanıcıları giyilebilir cihazlarını kullanarak tablet veya telefonlarından uzaktan fotoğraf çekebilecekler.

Uygulamanın yeni sürümüyle, akıllı saatlerde bulunan bir butonla Android cihazlardan fotoğraf çekebilecek. Kamera uygulamasını cihazlarında güncelleyen kullanıcıların giyilebilir cihazlarına uzaktan çekim yapabilecekleri bir buton gelecek. Bu butona bastıklarında uzaktan fotoğraf çekebilen kullanıcılar, fotoğrafın önizlemesini de akıllı saatlerinde görebilecekler.

Google’ın nisanda yayınladığı kamera uygulaması önce sadece Nexus cihazlarda erişilebilirdi. Android Wear ise Mart ayında duyurulmuş, Haziran ayında ise özellikleri tanıtılmıştı.

Android Wear’ın fotoğraf butonu yalnızca Google Camera uygulamasıyla çalışacak. Ayrıca bu cihazların Android telefonlara bağlanabilmesi için, Android’in 4.3 veya sonraki sürümlerini beklemek gerekecek.

Google’ın bunun gibi yapacağı küçük özellikler yükselen akıllı saat pazarında öncülük etmesini sağlayabilir. Android Wear, yılsonunda satışa sunulması beklenen Apple iWatch ile rekabete bir adım önde başlayacak gibi görünüyor.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın