‘Bir Uyandıranım Bile Yok ” Diyenler İçin Yeni Uygulama

Sabahları çok enerjik kalkan insanlar vardır. Çoğu zaman alarma bile gerek kalmadan gülen gözlerle yeni bir sabah merhaba derler. Bu hikayenin güzel yanı. Ama bir de kurduğu 5 alarmın 5.’sini güçlükle dıuyan, kaba tabiriyle yataktan kazınarak uyandırılabilen insanlar vardır. Bu da ne yazık ki hikayemizin kötü olan yanı. Hepimizin önemli bir işi olduğunda saatlere, alarmlara güvenemeyip, anneye, babaya bazen de eşe dosta çalar saat muamelesi yaptığı olmuştur.

Wakie.com — Social Alarm Clock 1

İşte bu boşluğu hisseden yazılımcılar öyle bir uygulama geliştirmişler ki artık kimseye muhtaç değilsiniz. Çünkü ‘’Wakie’’ var! Wakie insanların birbirlerini uyandırması üzerine kurulmuş bir uygulama. Saat kaçta uyanmak istediğinizi sistemde giriyorsunuz. Ve sabah tanımadığınız biri sizi uyandırıyor. Aynı şekilde siz de sistemde uyanmak isteyen birileri var ise onları uyandırabiliyorsunuz. Uyandıran taraf da, uyanan taraf da birbirlerinin kişisel bilgilerini göremiyorlar.

Wakie.com — Social Alarm Clock 2

Forbes tarafından da ‘’The most enjoyable project’’ yani ‘’en eğlenceli proje’’ olarak lanse edilen uygulama şu an sadece Adroid kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Fakat yakın zamanda IOS için de gelmesi bekleniyor. Aşağıda kullanıcılardan gelen yorumları da bulabilirsiniz.

Uygulama sayfasını incelemek için tıklayınız.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın