Bu Dünyadan Olmayan Süt Şişesi

Yaratıcı ve eğlenceli tasarımlar her zaman ilgi çekici olmuştur. Çabuk yayılır, kitlelere ulaşır, ses getirir ve iyi sonuçlar elde ederler. İçeriğimize konu olan bu sıra dışı süt markası konsepti, Kırgız ajans Imedia Creative Bureau tarafından Molocow firması için yaratılmış. Cam ve plastikten oluşan ana malzemesi, tasarımın her açısından şeffaf bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Dolayısıyla içindeki sütü görünür kılıp taze ve ferah bir izlenim yakalanıyor.

Gelelim tasarım detaylarına. Üzerine kapak olarak bir uzay aracı yerleştirilmiş üçgen şişenin üzerinde, markanın logosu ve şaşkın bir de inek bulunuyor. Tasarımın tamamına baktığınızda da uzaylılar tarafından bir ineğin kaçırıldığı sahneye tanıklık ediyorsunuz. Ürünün üçgen şişesi, kapak olan uzay aracından süzülen ışığı temsil ediyor.

Marka doğrudan çocukları hedef almasa da, eğlenceli tasarımı ile miniklerin fazlaca ilgisini çekeceği kesin. Özellikle süt içmekten hoşlanmayan ve uzaylı kurgularına ilgi duyan çocuklar için oldukça dikkat çekici. Molocow sütler, henüz ülkemizde piyasaya sürülmeyecek olsa da biliyoruz ki uzayda değil burada, dünyamızda olacaklar.

milk-branding-concept

molocow milk ufo

molocow brand milk ufo

 

kaynak: nerdist

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın