Cep Telefonunuz Ne Kadar Pis?

Yukarıdaki videoyu izledikten sonra telefonunuzun ne kadar pis olduğuna siz karar verin. Ama eminiz ki tahmininizden biraz daha fazla pis!

Günlük yaşantımızda yanımızdan ayırmadığımız şeyler belli. Cüzdan, ev, iş ya da araba anahtarı, iş yoğunluğunuza göre bilgisayırınız tabletiniz ve tabi ki telefonunuz. Anahtar veya cüzdan unutmak bile tolere edilebilecek bir durumken, telefonunuzu bir yerde unutmak veya evde unutmak sizin “felaketiniz olabilir.

Videoda da göreceğiniz üzere elinizden düşürmediğiniz telefonunuzun her inçine 25.107 bakteri düşüyor. Oysa bir tuvalet oturulacak yerinin inç başına düşüne bakteri miktarı 1201, mutfak tezgahı için 1736, evcil hayvanınızın yemek kabı için 2110, digital ekranlar için 4500, ofis kapı kolu için ise 8643 bakteri.

Peki bu konu ile ilgili ne yapabilirsiniz. Eğer temizlik sizin için 1. sırada yer alıyorsa üzgünüz ama mobil cihazınız ile vedalaşın. Yok ben ondan ayrı yaşayamam diyorsanız sadece telefon temizliğinde kullandığınız, tercihen mikrofiber olan, nemli bir bez ile telefonunuzun hijyenini sağlayabilirsiniz. Islak mendil ile temizliğin risk barındırdığını ve istediğiniz hijyeni % 100 sağlamayacağını söylemekte fayda var.

Şimdi bir yere pis demeden ve telefonunuzu kullanmadan önce iki kere düşünün.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın