Çoklu İçecek Taşımaya Yarayan Pratik Tasarım

Kalabalık mekanlarda masa bulmak büyük sorun olabiliyor. Bu yüzden boş bir masa gördüğünüzde derhal oturmanız ve ne olursa olsun masayı terketmemeniz gerekiyor. Fakat bulunduğunuz mekan, self servis şeklinde çalışıyorsa bu sefer de çoklu içecek siparişi sizi bir hayli zorluyor. Bu durumda birden fazla bardak içecek (özellikle de sıcak kahve) satın alınca onları arkadaşlarınızın yanına kendiniz taşımak durumunda kalıyorsunuz. Bardakları tepsiye yerleştirip ağır ağır oturduğunuz masaya ilerliyor ve hiç de huzurlu olmayan anlar yaşıyorsunuz.

Bu konforsuz durumu ortadan kaldırmayı hedefleyen paketleme markası P4CK, oldukça yaratıcı ve işlevsel bir tasarım çıkarmış ortaya. İngiliz firması olan P4CK, bu taşıyıcıları tek bir parçadan sağlam bir biçimde üretiyor ve hiç tutkal kullanmıyor. Müşteri deneyimini yüksek konforda tutmayı amaçlayan bu ürün henüz patent alma aşamasında. Carlsberg, Carling, Heineken, Bulmers, Coca Cola ve Pedigree gibi birçok büyük markayla birlikte çalışıp onları projelerine dahil eden firmanın buna benzer birçok işlevsel ve ilham verici tasarımı da bulunuyor.

p4ck package

P4CK carling

P4CK brands

 

kaynak: P4CK

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın