Facebook İçerik Pazarlaması’nın Geleceği Sosyal Ağ Aramasında

Facebbok Sosyal Ağ araması pazarlamacılar için oldukça güçlü bir silah. Aramalarınıza nasıl yardımcı olabileceği, işinizi geliştirmede ve hatta işe alım süreçlerinde ve buna benzer bir çok noktanın da arasında bulunduğu konu hakkında bir çok ip ucu ve destek bulabilirsiniz.

Facebook içerik pazarlaması ‘’Sosyal Ağ Araması’’ ile daha da ilginç bir hal alacağa benziyor. Özellikle istediğiniz kitleye daha rahat ulaşacağınız ve ulaşmak istemediğiniz kitleyi rahatlıkla elemine edebileceğiniz için ‘’Facebook Pazarlama Stratejileri’’nizi daha işlevsel olarak hayata geçirebilirsiniz. Facebbok geçen yılın 4. çeyreğinde bu özelliklerin bir kısmını halka açıklamıştı. Fakat bizim için ‘’Sosyal Ağ Aramaları’’nın gücünü tam olarak kullanmak yeni yeni başlıyor.

Geçtiğimiz ay sosyal mecralarda oldukça ses getiren bir Dünya Kupası’nı geride bıraktık. Şöyle düşünün: Takipçilerimin beğendiği Dünya Kupası gönderileri diyerek bir arama yaptınız. Bunun sonucunda hangi konuların nasıl popüler olduğunu görebilecek, hangi markalar bu konularda nasıl çalışmalar yapmış ve işinizle ilgili hangileri sizin işinize yarar ve takipçileriniz nasıl içerikler olduğunda etkileşime geçiyor görebilirsiniz:

‘’Soyal Ağ Araması’’ özelliği ne zaman tam anlamıyla kullanılmaya başlayacak derseniz şu an bunu bilemiyoruz. Fakat şunu söyleyebiliriz ki bu özellik tam anlamıyla kullanılmaya başlandığında Facebbok içerik pazarlaması konusunda oldukça aşama kaydedilebilecek. Gelen haberler arasında mobilde de bu özelliğin kullanılabileceği yer alıyor. İşte o zaman oldukça güçlü içerikler hazırlamak için hiçbir engeliniz kalmayacak.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın