Facebook Messenger’a Getirilen Yenilikler Slingshot’ın Habercisi mi?

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Medya ağlarının Dünya Kupası için hazırladıkları uygulamaları “Dünya Kupası” yazı dizimizde sizlerle paylaşmıştık. Facebook’ta Dünya Kupası için farklı uygulamalar geliştiren önemli sosyal ağlardan biri. Bu uygulamalardan biri de Dünya Kupası organizasyonu için hazırlamış olduğu “Facebook Messenger” stickerlarıydı.

Android ve İOS a getirilen bu yenilik sadece Dünya Kupası için görünse de işin gerçek yüzü tam da o değil. Bir bakıma bu durum Facebook’un Snapchat’e rakip olarak sunmaya hazırlandığı “Slingshot” planının bir parçası olduğunu gösteriyor. Uygulamayı sunmadan önce kullanıcı deneyimini biraz da olsa hissettirmek adına Facebook Messenger’a getirdiği yenilik ile önceden kullanıcılarını hazırlıyor.

fikrimesai-facebook-messenger-da-yenilikler

Messenger’a getirilen yeni özellikler içerisinde en dikkat çeken yenilikler; video yükleme, anında fotoğraf paylaşma özellikleri geliyor. Ayrıca hızlı arama seçeneği ile de sadece insan ve grupların isimlerini girerek aradığınızı hızlı bir şekilde bulabiliyorsunuz. İşte tüm bu yeni hamleler “Slingshot” için merakımızı daha da arttırıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, bakalım Facebook’un yeni hamlesi olan “Slingshot” Snapchat’I yerinden edebilecek mi

Android ve iOS için getirilen yeni Messenger özellikleri şöyle:

Daha Fazla Mesaj Seçeneği: Bildiğiniz gibi daha önceki sürümlerde kullanıcılar ile yazılı mesaj, dosya gönderme faaliyetlerini yapabilirken, yeni özellik ile video gönderimi, anlık fotoğraf paylaşımını da yaparak mesaj metinlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Video: Yeni getirilen video seçeneği ile vidolarınızı payalaşabilir, ayrıca anlık video çekerek dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Anında fotoğraf paylaşım: Fotoğraf çekerek ve sadece tek bir dokunuşla gönderebilirsiniz.

Etiketler kısayolları: Birisi size bir etiket, herhengi bir içerik gönderdiğinde etiketi tıklayarak içeriği açabilirsiniz

Hızlı arama: sadece insan ve grupların isimlerini girerek aradığınızı hızlı birşekilde aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dünya Kupası 2014 için hazırlanan diğer Sosyal Medya çalışmaları için tıklayınız.

Facebook’un Snapchat’e rakip olarak çıkartmayı düşündüğü Slingshot uygulamasını incelemek için tıklayınız.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın