Facebook Oyunlarının Geleceği

Facebook gelecekte neler yapabileceğini yavaş yavaş planlıyor. Biz de tahmin etmeye çalışıyoruz. Bünyesine kattığı şirketler, geliştirdiği yazılımlar tahminlerimizi biraz daha keskinleştirmemize yardımcı oluyor. Son olarak satın aldıkları Oculus Rift şirketi ile bilgisayar başından gerçek üstü yaşama ulaşabileceğimizi ön görüyoruz.

Facebook, arama çubuğunu geliştirdi, Facebook’un hedefi geleceğin en iyi arama motoru olmak dedik, şimdi Oculus Rift’i satın aldı, geleceğin en iyi oyun platformu mu olacak diye sormadan edemiyoruz. Aslına bakarsanız Facebook’un hedefi, dört bir koldan büyüyerek geleceğin internetini tekeli altına almak olabilir.

internet org iç foto

internet.org projesi ile de açıkça görüyoruz ki pazarını büyütmek isteyen bir Facebook var. Dünya üzerindeki her insanoğlunun internete bağlanacağını söylüyor. İnternete bağlanması demek Facebook’un hedef kitlesi içine girmek demek.

Facebook oyunlarının geleceği kısmına dönecek olursak, her şeyin başı aslında Farmville ve Candy Crush çılgınlığı diyebiliriz. Bu oyunlardan sonra insanlar “aa Facebook üzerinde oyun da oynanabiliyormuş. Arkadaşım bana bir can gönderir misin?” dedikten sonra Facebook bu yönüne de ağırlık verdi. Şimdi görüyoruz ki Facebook, Oculus Rift ile FRP oyunlarında gerçekçiliği arttırmak istiyor.

Bizlere gerçeğe çok çok çok yakın bir sanal dünya vaat ediyor.

Bir Cevap Yazın