Facebook’ta Markalar İçin ‘Satın Al’ Dönemi

Facebook sadece işletmeler için geliştirilen yeni bir özelliğini dün tanıttı. Facebook, News Feed aracılığıyla işletmelerin kendi Facebook sayfalarında satışlara yardımcı olabilmek adına “Satın Al” butonunu test etmeye başladı.

Bu özellik sayesinde masaüstü ve mobil aracılığıyla Facebook üzerinden doğrudan bir ürün satmak için reklamlar yoluyla ya da sayfa paylaşımlarında “Satın Al” butonuna tıklayarak ürünleri ya da hizmetleri satın alabileceksiniz.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız bir haberde de Twitter’ın da böyle bir uygulamayı çok yakında devreye sokacağından bahsetmiştik.

Bu hamleler ile sosyal ağlar da e-ticaret potansiyelini arttıracağa benziyor. Bakalım Facebook ve Twitter’ın bu hamleleri gelecekte ne tür gelişmelerin yolunu açacak.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın