Facebook’un Snapchat İntikamı

Teknoloji hızla ilerlemeye devam ederken yeni uygulamalarda peşi peşine hayatımızın parçası olmaya devam ediyor. Bunun sonucunda da yeni alışkanlık yaratan uygulamalarda dolayısıyla pazarın kaymağını yiyorlar.

Son zamanlarda bu uygulamaların büyük sosyal ağlar ya da bilişim sektöründeki pazar payı büyük olan firmalar tarafından satın alındığını görmekteyiz. Snapchat en taze örneklerden biri. Yakın zamanda dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, son alışkanlığımız “Snapchat” i satın alma çabasına girdi. Snapchat’e satın almak için 3 milyar dolar teklif sunan Facebook’un teklifinin geri çevrilmesi ile firma başka bir alternatif geliştirerek “Snapchat” e rakip olabilecek bir uygulamanın tasarımına başladı.

Geçtiğimiz gün yanlışlıkla (!) Malezya’daki app store da yayınlanan uygulama ile Facebook, Snapchat’e karşı ciddi bir hamlenin peşinde olduğunu gösterdi. Daha önce Instagram, Whatsapp gibi önemli uygulamaları satın alan Facebook bakalım kendi içerisinden çıkarttığı bu uygulama ile Snapchat’in pastasından ısırık alabilecek mi?

Uygulama App Store’da yanlışlıkla(!) paylaşıldıktan kısa bir süre sonra mağazadan kaldırıldı. Yakın zamanda kullanıma sunulacak olan uygulamayı merakla bekliyoruz. Şu an için edindiğimiz bilgiye göre Snapchat ile benzer özellikleri taşıyan uygulamada fotoğraf, video paylaşımının yanı sıra Snapchat’te olduğu gibi zaman sınırlaması da yer alıyor.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın