Foursquare Eskiye Dönüş Yaptı

Kısa bir süre önce güncellenen Swarm biraz daha eski Foursquare biçimini aldı.

Yerel keşif uygulaması Swarm’a iki yeni özellik eklendi: lider tablosu ve altın stickerlar. Bu özellikler, Foursquare’deki orijinallerinin yenilenmiş versiyonları.

Eski Foursquare’de her check-in bir puan değerindeydi. Haftalık toplam puanlar, uygulamanın lider tablosunu oluşturuyor ve arkadaşlarınız ve sizin skorlarını gösteriyordu. Swarm, bu özellik olmadan yayınlanmıştı fakat yeni gelen güncellemeyle yenilenen lider tablosu eklendi.

Uygulamanın blogunda yayınlanan yazıda, bu özellikle dünyanın neresinde olurlarsa olsun arkadaşlarınızla yarışmanızı sağlayacağı belirtilmiş.

Uygulamanın yeni tasarlanan liderlik özelliği artık kullanıcıların arkadaş çevrelerinde yarışmasını sağlıyor. Önceden mekanların sadece bir mayor’u olabiliyordu. Şimdi ise, mekanlar barlar ve sinema salonları gibi farklı kategorilere ayrılarak her biri için ayrı puan sıralaması oluşturuluyor.

swarm-fikrimesai

Rozet özelliği ise henüz Swarm’da bulunmazken, yeni bir ödül özelliği yayınlandı: altın stickerlar. Herhangi bir kategoride lider tablosunun başında bulunan kullanıcının kazandığı altın etiketler, check-in’ine ekleniyor.

Bu güncelleme aynı zamanda Foursquare’in popüler olamayan değişikliklerinden geri adım atarak eskiye dönüşünü gösteriyor. Uygulamanın ikiye ayrılması ve oyun mekaniğinin kaybı, uzun süre kullanıcıların şikayetlerine sebep olmuştu.

Başlarda bu adımının arkasında duran Foursquare, bu değişiklikle kullanıcıları yatıştırmaya çalışsa da, Swarm hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında düşük puanlar almaya devam ediyor.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın