Giyilebilir Teknolojinin Yeni Ürünü: Kişiselleştirilebilen Kulaklıklar

the new normal headphones sport ear profile

Telefon görüşmesi yapmak, bir şeyler izleyip dinlemek gibi amaçlarla kullandığımız kulaklıklar sık sık sorun yaratır. Özellikle de sporla ilgilendiğimiz, sık hareket ettiğimiz ya da seyahate çıktığımız zamanlarda… Kulağa oturmaması, dışarı ses taşırması, çabuk bozulması ve kablolarının dolanması gibi sorunlar; bizi bir türlü ulaşamadığımız o mükemmel kulaklığın arayışına sokar. Çoğunlukla bulduğumuzu sanır, ama yanılırız.

İşte tam da bu noktada bir boşluğun olduğunu fark eden New Yorklu firma Normal, o mükemmel kulaklığı bizim için yaratmaya karar vermiş. Dünyanın birçok yerindeki insanların kulak yapılarını incelemiş ve sonunda da kişiselleştirilebilen The New Normal adını verdiği kulaklıkları tasarlamayı başarmış.

Tasarım aşamasında şıklığın yanı sıra kullanışlılığa da önem veren firma, iki farklı dizayn yaratmış. Bunlardan biri olan Suit tasarımı ile, sık seyahat edenleri ve stiline önem verenleri hedef alırken; diğer seçenek olan Sweat tasarımı ile de, terden etkilenmeyen esnek ve dayanıklı silikon malzeme kullanarak profesyonel sporcuları ve sporla ilgilenenleri hedef almış.

Kablo sorununu da ortadan kaldıran The New Normal, kablosuz olarak sarj edilebiliyor ve kullanıcının kulak konforuna göre ayarlanabiliyor. Tüm bunların yanında Fit, Sound, Style ilkeleriyle; konforu, ses kalitesini ve şıklığı garanti ediyor.

The-New-Normal-Wireless-Headphones-ear

TheNewNormal-headphones-girl

the new normal headphone wireless bluetooth ears

kaynak: the new normal

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın