Gönderilerinizi Silmek İçin Programlama Yapmak İster Misiniz?

Anlık (gerçekten anlık) mesajlaşma uygulaması Snapchat benzeri olan uygulamaları geride bırakarak büyümeye devam ediyor. Facebook şimdi e tamamen farklı bir yol ile bu trende yeniden ortak olmaya çalışıyor gibi görünüyor.

 

Facebook’un geçtiğimiz haftalarda yaptığı duyuruya göre; Facebook üzerinden paylaştığınız bir içeriği ileriki bir tarihte ya da zaman diliminde silmesi için programlama yapabiliyorsunuz. Merak edilen bir soru “bunu nasıl kullanacağız? ve bu özellik herkes tarafından kullanılabilecek mi?” Facebook yaptığı açıklamada henüz her yerde özelliğin aktif olarak kullanılmadığını, sadece belli bölgelerde özelliğin aktive edildiğini söyleyerek konuya açıklık getiriyor.

 

Facebook’tan bir yetkilinin söylediğine göre, uygulamayı test etmek amacı ile küçük bir pilot bölgede ve sadece iOS kullanıcıları için aktive edilmiş durumda. Ayrıca da sistemin nasıl işleyeceği ile ilgili olarak da daha fazla detay vermiyorlar.

 

Aslında Facebook uzun zaman Snapchat’i satın alabilmek için uğraşmış fakat deyim yerindeyse emeline ulaşamamıştı. Hal böyle olunca kendisi bir uygulama geliştirmiş ve Slingshot’ı kullanıcı deneyimine sunmuştu. Fakat ilk çıktığı hali ile çok tercih edilmeyen Slingshot geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme ile farklı deneyimler yaşatmayı amaçlıyor.


Bakalım Facebook bu alanda yaptığı çalışmalar ile atılıma geçip, istediği ivmeyi yakalayabilecek mi?

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın