Google Maps Güncellendi, İşte Yenilikler

iOS işletim sistemini kullananlara güzel bir haberimiz var; artık arkadaşlarınıza bulunduğunuz konumu göndermek çok daha kolay olacak. Google Maps’te yapılan son güncelleme ile Facebook Messenger’da dahil olmak üzere bir çok popüler uygulama üzerinden konumunuzu paylaşabileceksiniz.

fikrimesai-google-maps-ios-guncellemesi

Google Haritalar’ın son sürümü 4.8.0’a getirilen yeni özellikle artık kullanıcılar masaüstü bilgisayarlarından ya da mobil cihazlarından konumlarını arkadaşlarına gönderebilecekler. Ayrıca kullanıcılar arkadaşlarına ya da bir hedef grubu ile konumunu paylaşabilecek. Bu düzenleme özellikle parti, toplantı, konferans, sinema gibi aktiviteler için oldukça faydalı.

Son güncelleme ile taşıt kullanımındaki fonksiyonlarda geliştirildi. iki mesafe arasındaki zaman hesaplaması, daha fazla rota seçenekleri ve belirli lokasyonlara gerçek zamanlı varış bilgisi sunan gelişmiş yol tarif seçenekleri eklendi.

fikrimesai-google-haritalar-guncelleme-ios

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın