Google’dan Sanal Stres Çarkı ; Fidget Spinner

Son zamanlarda otobüste, metroda, işte, okulda hemen hemen herkesin eline gördüğümüz stres çarkı, Google tarafından sanal ortama taşındı! Geçtiğimiz günlerde reddit.com kullanıcıları tarafından bulunan sanal çark, aramalara gizlenmiş durumda.

Arama Motoru’ndaki gizli bölüme yerleştirilen stres çarkı, google’a ‘‘spinner” yazdığınızda karşınıza çıkıyor. Aramalara ‘stres çarkı’ veya ingilizcesi ‘fidget spinner’ kelimelerini yazdığınızda çarka ulaşamıyorsunuz, bu da çarkın aramalar içine gizlendiğini gösteriyor.

Spinner aramasında karşınıza çıkan sanal stres çarkını mouse aracılığıyla döndürebiliyor, tek bir hamle ile durdurabiliyorsunuz. Sayfanın üst kısmında normal çarkın alternatifi olarak çarkıfelek konseptinde numaralı versiyonu da yer alıyor, dilerseniz onu da döndürebiliyorsunuz.

Sanal çarkın yaptğımız inceleme esnasında her tarayıcıdan açılmadığını görüyoruz, özellikle safariden giriş yapılamadığını söyleyebiliriz. İlerleyen günlerde düzenlemelerin yapılması gündeme gelebilir.

Stres çarkını çevirmekten keyif alıyor ve stresinizi attığınızı düşünüyorsanız Google üzerinden bu sanal deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın