Her Yaşta Girişimcilik: “Başlamak için Çok Mu Geç?”

Harli Jordean’ın bilyelere olan ilgisi 6 yaşında başlamıştı ve 2011 yılıda Harli dünyanın en geç CEO’su ünvanını kazandı. Şuan Harli’nin bilyeleri 1000$ civarında satılıyor. Herkes Harli gibi olamaz, ilgi alanlarımızı daha geç bulabiliriz. Bu okulu bitirince olabilir veya kariyerinin orta yerinde olabilir. Eski insanların dediği gibi “Şu andan daha iyi bir zaman yok”.

Jeffrey Brotman toptan gıda işine 40 yaşındayken atıldı. Çoğu insan bunu 40 yaşında yapamayacağınızı söyler ve muhtemelen yapamayacaksınız fakat Brotman buna inandı. Eğer inanmasaydı şuan dünyanın en büyük dokuzuncu toptan satıcısı olmazdı.

Jeffrey Brotman ilgi alanını bu kadar geç bulan tek insan değil. Henry Royce, Rolls-Royce u bulduğunda 43 yaşındaydı.

fikrimesai-her-yasta-girisimcilik

Listeyi bu şekilde uzatmamız mümkün. Bununla birlikte inanması zor olan girişimcilik hikayelerini görselde bulabilirsiniz. Örneğin, Charles Flint 61 yaşında IBM’i kurmuştu.
Hala girişimciliğe başlamak için geç kaldığınızı mı düşünüyorsunuz ? Aslında bizler kendimizi ve hayallerimizi pazarlıyoruz. Kullandığımız ve sevdiğimiz ürünlerin yaratıcıları onları bulduklarında kaç yaşındaydı? Görünüşe göre yeterince vaktimiz var. Hadi başlayalım

Yazar: Metin Peker

Bir Cevap Yazın