Ice Bucket Challenge Çılgınlığında Ses Getiren 5 Video

ALS hastalığına dikkat çekmek ve bu hastalıkla mücadele edenlere destek vermek amacıyla başlatılan ve son zamanlarda Sosyal Medya’da fenomen hale gelen “Ice Bucket Challenge” ta meydan okumalar tüm hızıyla devam ediyor. Biz de online dünyada olay yaratan bu çılgınlığın en çok ses getiren beş videosunu derledik.

1- George W. Bush
Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı George W. Bush, eşi tarafından dökülen soğuk suyun ardından Bill Clinton’a meydan okudu.

2-Mark Zuckerberg
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’te Ice Bucket Challenge çılgınlığına katılanlardan. New Jersey valisi Chris Christie’nin meydan okumasının ardından çekmiş olduğu videoda kafasından aşağıya soğuk suyu boşaltan Mark’ın meydan okuduğu isimler arasından Bill Gates’in ismini de vermesi büyük merak uyandırmıştı.

3-Bill Gates
Mark Zuckerberg’in meydan okumasıyla birlikte Microsoft’un sahibi Bill Gates hemen bir proje çizerek kafasından aşağıya yapmış olduğu mekanizma ile suyu boşalttı ve ardından Elon Musk, Ryan Seacrest ve Chris Anderson’a meydan okudu.

4-Dan Bilzerian
Sosyal Medya’nın fenomenlerinden ve özellikle Türk erkeklerinin yakından takip ettiği Dan Bilzerian’da soğuk su ile buluştu.

5-Atilla Taş
Ülkemizden de bir çok ünlü isim bu kampanyaya destek vermek amacıyla soğuk suyun altına girdi.Biz de ülkemizden bir örnek vermek istedik. Ülkemizde Sosyal Medya’nın fenomen isimlerinden, zaman zaman Yunanistan’a ötelediğimiz, zaman zaman “cleanin out my closet” sözleriyle acısına ortak olduğumuz Atilla Taş’ı es geçmemek lazım. Ünlü şarkıcı kafasından aşağıya buz gibi suyu dökerek kampanyaya destek verdi.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın