Instagram Reklamları Yaygınlaşıyor

Uzun zamandır en çok merak edilen konulardan birisi olan Instagram reklamları bildiğiniz gibi geçen yılın Kasım ayında ilk defa modacı Micheal Kors’un paylaşımı ile başlamıştı.

Merakla diğer ülkelerde ne zaman reklam uygulaması faaliyete girecek diye beklerken Instagram’dan açıklama geldi. Çok yakında İngiltere’de yaşayan kullancılara da reklamlar gösterilmeye başlanacak. Charlotte Williams ‘ın Twitter üzerinden attığı “Sponsorlu gönderiler çok yakında İngiltere” tweetin ardından meraklı gözler ABD dışında kullanılacak ilk sponsorlu reklamı bekler oldu.

 fikrimesai-instagram-reklamlari

Instagram, İngiltere dışında bu yıl Kanada ve Avusturalya’da da reklamlarını göstermeyi başlatmak istiyor. Konuyla ilgili Facebook yönetimi bu ülkeler için zamanlama konusunda yorum yapmaktan kaçınsa da çok yakın sure içerisinde İngiltere, Kanada ve Avusturalya’dan sonra Instagram reklamlarının hızla yayılması planlanıyor.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın