İşte Karşınızda Yenilenen Foursquare

Bildiğiniz üzere Foursquare’de daha önce yiyecek, içecek, alışveriş vb. bir etkinlik için bir mekan ararken hepimiz aynı tavsiyeleri alıyorduk. Oysa hepimizin ilgi alanları birbirinden farklı, peki neden hepimiz aynı tavsiyeleri görelim ki? İşte Foursquare bugün yaptığı güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırdı. Artık sistem nelerden hoşlandığınızı öğreniyor ve size sevdiğiniz mekanlara yönlendiriyor.

Akıllı teknolojilerle dolu hayatımızda bu güncelleme ile verilebilecek en güzel örnek ortaya çıktı. Bu yenilik ile telefonlarımız bizleri tanıyor ve çevremizi keşfetmemize yardımcı oluyor. Mesela uzakdoğu  mutfağından hoşlanıyorsak uygulama bize yakın olan bir yerdeki Çin Restoranı’nın olduğunu bildirecek. Ya da yeni bir şehre gelmişseniz arkadaşlarınızın daha önceden burada keşfettiği yerleri görebileceksiniz. Bunun yanı sıra canınız gittiğiniz bir restorantta ne sipariş verebileceğiniz zevklerinize göre size tavsiye edilebilecek.

Yeni Foursquare sizi uzun, rastgele eleştirileri okumaktan ve bu insanların sizinle aynı beğenilere sahip olup olmadıklarını düşünmekten kurtarıyor. Foursquare ile kendi beğenilerinize, hoşlandığınız mekanlara ve güvendiğiniz arkadaşlarınızın ve uzmanların tavsiyelerine göre yeni mekanlar keşfedebileceksiniz.

Yeni uygulama rastgele, uzun eleştirileri okumaktan ve bu eleştiriyi yazan insalarla sizing aynı beğenilere sahip olup olmadığınızı düşünmenizden kurtarıyor. Yenilenen uygulama ile beğenilerinize, hoşunuza giden mekanlara, güven duyduğunuz arkadaşlarınızın ve uzmanların tavsiyelerine göre yeni mekanları keşfedebileceksiniz.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın