JFK Başkanlık Kütüphanesi Twitter İçin Kullanıma Açıldı

JFK Başkanlık Kütüphanesi: John F. Kennedy’nin İlham Verici Sözleri Twitter İçin Tekrar Kullanıma Açıldı.

Ölümünün üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen John F.Kenny, ilham verici fikirleri ve sözleri ile Twitter marifetiyle hala bizimle. John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi,  Twitter’da güncel olaylar ile Kennedy’nin sözlerini bağdaştırarak Tweetler atmak için @ JFKsaid Twitter Hesabını yeniden yayına açtı. 33,300 takipçisi olan hesabın yönetimi suikastin yapıldığı tarih olan 22 Kasım günü sonlandırılmıştı.

Kennedy Kütüphanesi Vakfı CEO’su Heather Campion Mashable’a gönderdiği emailde;

“Biz bu Twitter projesinin, insanların bugünün sorunlarını çözmek için Başkan Kennedy’nin zamansız sözlerinden ilham almalarını sağlayacağını umuyoruz. Twitter üzerinde gerçekleşecek çağdaş konuşmalara Başkan Kennedy’nin sözleri alıntı olarak ekleyecektir. Mesajlar sosyal medyada konu, trend, güncel olaylar ve diğer modern bağlantılara dayalı olarak seçilecektir… “ şeklinde projeyi açıklayıcı bir bilgilendirme yazısı sundu.

Kennedy Kütüphanesi Vakfı sözcüsü Megan Piccirillo yaptığı açıklamada; “ İnsanların Başkan Kennedy’nin sözlerinin günümüz için de geçerli olduğunu anlayacaklarını umuyoruz.” dedi.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın