LinkedIn’den Yeni Satın Alma

LinkedIn gün geçtikçe büyüyor, gelişiyor ve daha fazla kitleye ulaşıyor. Oldukça geniş bir iş ağına sahip olan LinkedIn bu ağı daha da büyütmek için Newsle’ı satın aldı. Newsle 3 yıl önce kurulan ve 2 milyona yakın kullanıcısı olan sosyal ağlarınızdaki insanlar hakkında çıkan haberleri takip eden bir web uygulaması.

LinkedIn’den Ryan Roslansky blogunda anlaşmayı duyurduğu yazısında LinkedIn ve Newsle’nin aynı amaç için çalıştığını, kullanıcılarına daha fonksiyonel ve onları bir adım öteye taşıyacak veriler sağlamanın öncelikli amaçları olduğunu belirtti. Sosyal ağlarda iletişim kurduğumuz kişiler hakkında bize detaylı veri sağladığı için, ileriki dönemlerde bu kişilerle yapacağımız herhangi bir görüşmede ya da iletişimde bize büyük bir başarı yakalama imkanı sağlıyor.

Newsle sitenin durumuna göre şu an için faaliyetlerine tek başına devam edecek. Fakat arka planda LinkedIn ekibi ile iletişim halinde olacak ve birbirlerinin çalışmalarına destek verecekler.

LinkedIn son dönemlerde kullanıcılarının daha iyi deneyimler yaşaması için ve daha efektif sonuçlar alması için birçok yatırım gerçekleştiriyor. Newsle’den önceki son örnek ise yeni bir okuma uygulaması olan Pulse’un satın alınmasıydı.

Gün geçtikçe etki alanını genişleten LinkedIn’de hala bir hesabınız yok ise bizce bir profil oluşturmakta fayda var. Hem geniş bir iş ağına sahip olabilir hem de LinkedIn’deki son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın