MSN Tarih Oluyor

Şu an 24-25 yaşında olanlar bilirler ki MSN Messenger bir döneme damgasını vurdu geçti. Fakat 15 yılın ardından sonra o da Friendster, Google Reader ve Facebook Poke gibi tarih oluyor.

 

Microsoft Windows Live’in kullanımdan kaldırılcağını 2012’de duyurmuş ve insanarı Skype üzerinden haberleşmeye ve mesajlaşmaya yönelndirmişti. Fakat bir tek Çin hala kullanmaya devam etmekteydi. Ta ki bugüne kadar.

 

Microsoft kaçınılmaz son için Çin’deki kullanıcılarını uyarmaya başladı. Çünkü MSN Mesengers uygulaması önümüzdeki Perşembeden sonra teknoloji dünyasının tarih olan uygulamaları arasına girecek. Fakat kullanıcılar 31 Ekim’e kadar Skype’a geçiş yapabilecekler.

fikrimesai-msn-messenger7

MSN Messengers Microsoft tarafından AOL Instant Messenger’a cevap olarak 1999’da kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. İlk başta basit bir mesajlaşma uygulaması olam MSN kısa sürede farklı özelliklerle zenginleştirilmişti. Fotoğraf yollayabiliyor, video görüşmesi yapabiliyor, oyun oynayabiliyor ve istediğiniz kadar emoji kullanabiliyordunuz.

 

MSN’yi kullanmış olanlar tabi ki biraz buruk. Sonuçta MSN ile gençliklerini de uğurluyorlar bir yerde. Artık ‘’Yılmaz’ı MSN’den silecek’’sinli diyologlar duymamak ise tek tesellimiz belki de 🙂

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın