Ne Ka Müzik O Ka Köfte

Kadınbudu köfte, içli köfte, misket köfte, çiğ köfte ve daha niceleri… İsimlerini bile duyunca aklımız başımızdan çıkıyor iştahımız kabarıyor. Peki bu köfteler en güzel hangi müzikle mideye iner ya da hangi müzik zevkinize göre hangi köfteyi yemelisiniz? Cevabı artık çok basit, çare olarak müzik zevkimize göre köfte tarifleri sunan Beatbells karşımıza çıkıyor.

Dinlediğiniz sanatçıya veya müziğe göre köfte tarifi veren Beatballs; Kickstarter, The.Echonest ve Hyperisland tarafından destekleniyor. Site size köftenin arkasında damak uzmanlarının sosyal,kültürel ve tarihsel özellikleri analiz ederek, müzik zevki yoluyla nasıl ifade edebilebileceğini öne sürüyor. Diğer unsurların yanı sıra tempo, ritim, ruhumuza göre tarifimiz şekilleniyor.

Ekip, Stockholm’de Hyper Island School’daki Yeni Medya Tasarımı İnteraktif Sanat Yönetmeni programında yer alan 54 öğrenciden oluşuyor. Merakınız iyice arttıysa “TASTE YOUR MUSIC” sloganıyla yola çıkan bu sitenin bir de tanıtım filmi var buyrun hep birlikte izleyelim.

Beatballs – Machine from Beatballs on Vimeo.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın