Orta Doğu’da Sokak Sanatı!

the LONDON POLICE wide - street art middle east

Henüz başlayan bir sanat hareketi olan Dubai Walls, birçok ünlü sokak sanatçısının Dubai’deki City Walk‘ta bir araya gelerek oluşturdukları anlamlı bir performans. Proje, Dubaili firma Marees‘in verdiği büyük destek sayesinde hayata geçiriliyor ve Orta Doğu’da sokak sanatının yaygınlaşmasını hedefliyor.

Halka açık olarak sergilenen ve City Walk’un çeşitli bölgelerine yerleştirilen çalışmaları; duvarlarda, ağaçlarda, geçitlerde ve hatta yangın musluklarında bile görmek mümkün. Sanatı Orta Doğu’nun şehir yaşamı ile birleştirerek yeni bir bakış açısı yaratmayı amaçlayan sanatçılar, birkaç hafta içinde çalışmalarını tamamlamış olacak. Böylelikle ortaya Dubai havası ile harmanlanmış sanatsal bir iş çıkmış olacak.

Sanatın en çarpıcı ve asi biçimi olan sokak sanatı ürünlerini Orta Doğu’da görmenin oldukça heyecan verici olduğunu kabul ediyoruz. Ve projenin amacına ulaşarak yepyeni sanat hareketlerine heves kazandırmasını umuyoruz.

Projeye katılan sanatçılar: ROA, Ron English, The London Police, D*Face, EINE, Eelus, Beau Stanton, AIKO, Nick Walker, Rone, Icy & Sot, Blek Le Rat, Magda Sayeg, Etam Cru ve Slinkachu.

RONE street art middle east

AIKO street art middle east

BEAU STANTON street art middle east

BEAU STANTON woman. street art middle east

BEN EINE street art middle east

DFACE street art middle east

Blak Le Rat - dancer - street art middle east blek le rat street art middle east

MAGDA palmtree street art middle east MAGDA - street art middle east ICY SOT street art middle east

NICK WALKER street art middle east

street art middle east orta doğu sokak sanatı video 1

 

kaynak: juxtapoz magazine

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın