Reddit’in Popüler Görüşmeleri Artık Bir Uygulama Kadar Yakın

Reddit yaptığı ilginç AMA (Ask Me Anything) görüşmeleri ile oldukça güzel bir üne sahip. 2012’de Amerika Başkanı Obama’nın katıldığı görüşme oldukça ses getirdi. Akabininde Bill Gates ve Snoop Dogg gibi renkli karakterlerle yapılan görüşmeler de gerçekleşti.

Fakat Reddit’de oldukça yoğun bir içerik akışı olduğu herkesçe malum. İşte Reddit de bunu düşünerek bu rekli görüşmelerin yoğun içerik akışı arasında harcanmaması için bu görüşmelere rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir uygulama yayınladı. Uygulama şu an IOS için indirilebilir durumda ve çok yakın zamanda Android için de yayınlanması bekleniyor.

The Reddit AMA uygulaması oldukça rahat ve basit bir kullanıma sahip. Yeni gelmiş Ama’ları izleyebiliyor, son zamanlarda popüler olanları takip edebiliyor ve benzer videoları listeleyebiliyorsunuz. İncelemek istediğiniz AMA’yı tıkladığınızda sorulan ve cevaplanan soruları, veya sorulmuş fakat henüz cevaplanmamış soruları görebiliyorsunuz.

Reddit’in Başkan Yardımcısı Ellen Poe organik büyümeye güvenmek yerine kullanıcıların da proaktif olarak sürece katıldıkları bir büyümeyi tercih ettiklerini söylüyor ve bu bunun ilk adımıydı diye de ekliyor. 2013 yılında Reddit 56 milyar sayfa görüntülemesi ve 731 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmıştı. Ayrıca 40.855 gönderi yayınlanmış, 404.6 milyon yorum almış ve yıl boyunca 6.7 milyarın üzerinde oylamaya katılmıştır. 2012 verileri ile karşılaştırıldığında Reddit bir sene öncesine göre %50 daha fazla görüntülenmiş, %82’lik bir tekil ziyaretçi sıçraması yaşamış, %36 daha fazla gönderi yayınlanmış.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın