Slingshot’tan İlk Güncelleme

Facebook geçtiğimiz aylarda Snapchat’e rakip uygulaması Slingshot’ı kullanıcılar ile buluşturmuştu. Geçtiğimiz Perşembe de yeni özelliklerle birlikte ilk güncellmesini yayınladı. Snapchat ile büyük benzerlik göstermesine rağmen ‘shot-for-shot’’ özelliği yüzünden oldukça tepki toplamıştı. ‘’Shot-for-shot’’ özelliği sayesinde size gelen görselleri siz de bir görsel yollamadan açamıyorsunuz. Bu da tabi ki uygulamayı kullananları bir ölçüde kısıtlıyordu.

Fakat son gelen güncelleme ile artık bu özelliği devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bakıldığında çok da büyük değişiklikler yok diye düşünebilirsiniz. Fakat bu kullanıcılardan ilgisini daha faza çekmek için yapılan dikkate değer bir hamle. Son güncelleme ile arkadaş ekleme sürecinde de bazı değişiklikler söz konusu. Yeni eklenen ‘’My People’’ bölümü ile Facebook ve etkileşimde olduğun kişileri tek bir listede görebiliyorsun. Ayrıca kullanıcılar metin mesajı aracılığı ile uygulamayı edinmemiş kişilere mesaj da yollayabiliyor.

Snapchat ile yarışta geride olduğunu bildiğimiz Slingshot bakalım yeni gelen özelliklerden sonra acaba öne geçmeyi başarabilecek mi?

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın