Snapchat İle İlgili Eleştirenlere Twitter CEO’sundan Cevap

Snapchat’in akıl almaz değer artışı son zamanlarda bazıları için şaka konusu olmuştu. Geçtiğimiz Salı günü yayınlanan bir raporda değerinin 10 milyar dolara yükseleceği ise bu şakaları daha da artırdı.

Ünlü finans bloggerı Paul Kedrosky, bir tweetinde söyle diyor: “Snapchat’in değeri 20 milyar & Uber The Wire servisine limuzinleri ekledi & Microsoft bir konuda doğru, sanırım bugün yanlış bir boyuttayım.”

Haber spikeri Zola Suleman ise Snapchat’i iyice ti’ye alıyor: “Snapchat’in değeri 10 milyar dolar… Yaratıcısı ise hala babasıyla yaşıyor.”

paul-kedrosky-zora-suleman

New York Magazine’den Annie Lowrey ise şöyle diyor: “Snapchat’in değeri artık 10 milyar dolar. Dünya sayıların sadece rakamlardan oluşup oluşmadığına kafa yoruyor.”

annie-lowrey

Hızlı bir şekilde büyüyerek Silikon Vadisi yatırım dünyasının gözbebeklerinden biri olan Twitter’ın CEO’su Dick Costolo’nun ise bu eleştirilere söyleyecekleri var:

dick-costolo

“Snapchat’in değerinin 10 milyar dolar oluşu absürt değil. Çılgın bir büyüme, basit piyasaya sürme ve en iyi sosyal ürün düşünürlerinden biri.”

Costolo’nun burada Snapchat CEO’su Even Spigel’den bahsettiği düşünülüyor. Bu şekilde Twitter, Snapchat’in izlediği yolu alevlendirerek güç kazandırdı.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın