Sosyal Medya Günü’nün Resmi Tatil İlan Edildiği Şehirler

Sosyal Medya’da yaşanan gelişmeleri dünya üzerinde milyonlarca insanla buluşturan Mashable’ın 6 yıl önce Sosyal Medya ve dijital dünyanın küresel devrimini kutlamak için başlattığı “Sosyal Medya Günü” 30 Haziran’da kutlanacak.

“Mashable Meetup” toplulukları açarak bu önemli günü siz de kutlayabilirsiniz. #SMDay hashtag’ini kullanarak ya da Meetup sayfası üzerinden bulunduğunuz şehirdeki insanlarla iletişime geçip bu sosyal günde çeşitli aktiviteler düzenleyebilirsiniz.

Bilgi Çağı’nın en önemli dijital aktörlerinden biri olan Sosyal Medya’nın önemini vurgulamak ve sosyal hayatın bir parçası haline gelen bu mecraya yeni üyeler kazandırmak adına Amerika’da resmi tatil ilan edilmesi için girişimler birçok eyalette halen devam ediyor. Cleveland’dan Mısır’a geniş bir coğrafyada binlerce insan seminerler, forumlar, topluluk projeleri ve partiler düzenleyerek kutlamalar gerçekleştirecek. Gönüllüler bulundukları şehrin yerel yönetimlerine Sosyal Medya Günü 2015 Beyannameleri göndererek bu günün resmi tatil olması yönünde girişimlerini başlattılar.

İlk olarak 2011 yılında Arizona eyaleti tarafından başlatılan resmi tatil uygulaması zamanla Texas, SilverCity, New Mexico, Nevada, Ottawa gibi şehirlerde de kabul edildi bu yıl bu şehirlere Florida, North Carolina, Addison-Texas, Oklaoma ve Wisconsin şehirleri de eklendi.Halen bir çok şehirde beyannameler devlet kurumlarına sunularak bu uygulamanın yayılmasına yönelik çalışmalar sürmekte. Ülkemizde henüz böyle bir girişim olmasa da etkinlikler düzenleyerek bu günü arkadaşlarınızla doyasıya kutlayabilirsiniz.

Bazı eyaletlerin Sosyal Medya Günü 2015 bildirileri:

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın