Telefonunu Bulmak İçin Bir Islık Yeter

Evin içinde telefonunu kaybeden 1.000.000 kişi bulabilirim isimli bir grup açsak eminim hatırı sayılır bir grup insanı toplamayı başarabiliriz. Telefonunu kaybetmek oldukça zor bir durumken, evin içinde(özellikle de yanınızda kendinizi arayabileceğiniz başka bir telefon yoksa) kaybetmek bir o kadar sinir bozucu bir durum. İşte bu zayıf karnımızı bilen yazılımcılar tam da bu soruna çözüm getiren uygulamalar ile imdadımıza yetişiyorlar.

unnamed

iOS kullanıcıları için Marco Polo, Android kullanıcıları için Whistle Phone Finder uygulamaları bu konuya çözüm getiriyor. Uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı aktif ediyorsunuz. Sonra yapmanız gereken tek şey telefonunuzu kaybetmek 🙂 Marco Polo’nun çalışması için telefonunun  200 metre kare yakınında ‘POLO’ diye bağırmanız yeterli. Telefonunuz size cevap veriyor ve göz yaşartan bir kavuşma gerçekleşiyor. Whistle Phone Finder için ise 200 metre kare içinde bir ıslığınız yetiyor. Uygulama ara sıra başka seslere de tepki verebiliyor fakat, göz ardı edilmeyecek bir şey değil.

marco-polo-indir

iOS için 1 Dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekiyorken, Android kullanıcıları için uygulama ücretsiz. ‘’Peki şarjım ne olacak, zaten 1 gün bile dayanmıyor’’ diyenler de korkmasın. Çünkü şarjınızı da düşündüğünüz kadar çok harcamıyor.

Uygulamanın Android sürümü için tıklayınız.

Uygulamanın iOS sürümü için tıklayınız.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın