Twitter’dan DM Güncellemesi

Zaman zaman başımıza dert olan, hatta Twitter’dan soğutan DM’den yürüme sorununa Twitter’dan yeni bir çözüm geldi. Şirket, hesabından yaptığı açıklama ile DM’e filtre özelliği geldiğini duyurdu.

Instagram DM ile benzer özellik taşıyan filtre uygulaması ile tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar mesaj kutunuza düşmeden filtre aracılığıyla onayınıza sunulacak.

Hesabınızdan “diğer kullanıcılardan gelen mesajları al” ayarını değiştirdiğinizde, takip etmediğiniz kişilerin gelen iletileri “iletiler” sekmesinde “istekler” şeklinde görünmekte. Bu özellik ile izlemediğiniz kişiler tarafından eklenen yeni grup görüşmeleri de “istekler” de görünmekte.

Filtre ile isteklerine düşen mesajı inceleyerek, sohbeti kabul etme ya da silme seçeneği bulunmakta. “İletiler” bölümünde onay bekleyen mesajlarda gönderilen tüm resimler, GIF’ler veya diğer medya paylaşımları siz “kabul et” seçeneğini seçmediğiniz sürece görünür olmayacaktır.

Güncelleme şu an için tüm kullanıcılarda aktif değil, aşamalı olarak kullanıma sunuluyor, , zamanla tüm Twitter kullanıcılarında aktif olması bekleniyor.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın