Vine’a Bir Güncelleme Daha Geldi

Uygulamanın kendisiyle çekilen videoları kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran Vine, artık telefonunuzdaki herhangi bir videoyu düzenleyerek paylaşabilmenizi mümkün hale getiriyor.

Instagram’ın önce ticari kullanıcılara sonra da tüm kullanıcılara açtığı telefonda kayıtlı videoların yüklenebilmesi özelliğine Vine’ın geçişi uzun sürdü.

Kullanıcılardan yoğun istek alan telefondaki videoları paylaşabilme desteğini bu sürümle birlikte hayata geçiren yetkililer, daha önce çektiğiniz görüntüleri Vine’a aktarmanıza olanak sağlıyorlar. Bas-çek esasına dayanan paylaşma yöntemini kısmen devre dışı bırakan düzenlemeyle iPhone 5s sahipleri slow-motion videolarını Vine’da paylaşabilecek, ek uygulamalarla daha profesyonel görüntüler hazırlayabilecek ya da birkaç videoyu birleştirerek sıra dışı bir çalışmaya imza atabileceksiniz.

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarına açılan telefonda kayıtlı videoların yüklenebilmesine Vine ekstra özellikler de eklemiş. Aktarılan videonun düzenlenmesine olanak tanıyan Vine, ölçülerin ve ses durumunun ayarlanabilmesini sağlamış. Yeni güncellemede dikkat çeken en önemli özelliklerden biri de slow-motion videoların desteklenmesi.

Bir Cevap Yazın