Vine’dan Dünya Kupası’na Özel Çalışma

Dünya’nın en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan Dünya Kupası 2014 bildiğiniz gibi dün Brezilya –  Hırvatistan maçı ile başladı. Milyonları ekranlara kilitleyen bu dev organizasyon sadece spor organizasyonu değil markalar içinde önemli bir reklam alanı. Adeta “Futbol sadece futbol değildir” sözünün bir göstergesi.

Bir çok marka Dünya Kupası’na yönelik reklam çalışmalarına, etkinliğe özel ürünler sunmaya başladı. İnternet dünyasında da bu dev organizasyona yönelik birçok çalışmaya tanık olmaktayız. Özellikle önde gelen Sosyal Medya kanalları bu organizasyona yönelik kullanıcılarını Dünya Kupası süresi boyunca sistemlerinde tutmaya çalışıyorlar. Sosyal ağların Dünya Kupası’na özel yaptıkları uygulamalar için “Dünya Kupası” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

fikrimesai-vine-worldcu-gorseli

Facebook, Twitter, Google gibi önemli markaların bu organizasyon ile ilgili yapmış oldukları özel uygulamaları geçmiş yazılarımızda paylaşmıştık. Bu furyaya “Vine” da eklendi. Kısa sürede hızla yayılan ve internet alemine yeni fenomenler kazandıran site, Dünya Kupası’na özel yaptığı çalışma ile kullanıcıların Dünya Kupası deneyimlerini yaratıcı videoları ile paylaşmalarını sağlıyor.

Dünya Kupası ile ilgili kullanıcıların #WORLDCUP hashtag’i paylaştıkları videoları tek bir yerde toplayan uygulaması ile organizasyona gitmeseniz bile oradaki heyecana ortak olabileceksiniz.  Tabiki uygulama sadece organizasyona gidenlerin paylaşım yapabileceği bir etkinlik olarak görülmemeli, eğer siz de organizasyosyonu evinizden takip ediyorsanız televizyon başında yaşadığınız heyecanı, yaratıcı çalışmaları #WORLDCUP hashtag’i ile paylaşarak bu eğlenceli heyecana ortak olabilirsiniz.

Dünya Kupası 2014 için hazırlanan diğer Sosyal Medya çalışmaları için tıklayınız.  

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın