Yeni Özellikleri ile Vine Güncellendi

Fenomen uygulamalardan biri olan video paylaşım aracı Vine Salı günü yaptığı güncelleme sonucu özelleştirilebilir bildirimleri, geliştirilmiş paylaşım seçenekleri ve yenilenen ana ekranı ile iyice Twitter’a benzedi.

Vine yazılım mühendisi Kristian Bauer güncelleme ile ilgili bloğunda bir yazı yazarak yenilenen Vine hakkında bilgiler Verdi. Bauer “Bugünkü güncelleme ile artık “Bildirimler” bölümünü ayarlar bölümünden özelleştirerek bildirimlere doya doya erişebilirler” dedi. Yeni menü ile kullanıcılar hem standart bildirimleri hem de Vine etkinlik menüsü içerisinde görmek istedikleri bildirimleri alabiliyorlar. Tıpkı Twitter’daki bildirimleri ayırdığımız gibi.

Fikrimesai-vine-guncellendi

Ayrıca menu konumlarında da değişiklikler gerçekleştirildi. Yenilenen uygulamada menu çubuğu ekranın alt kısmında yer alıyor. Bu menüde ana sayfa, keşfet, video yükleme, etkinlikler ve profil sekmeleri yer alıyor.Daha önce de menüler uygulamanın sol üst köşesindeki ana menu içine yuvalanmıştı. Bunun yanı sıra güncelleştirme ile özel mesajlaşma özelliği de faaliyete geçti. Bu özellikte Twitter’daki DM(Direkt mesaj) özelliğine benziyor.

Güncellemeyi yapmak için ya da henüz bu uygulamayı kullanmıyorsanız iOS ve Android sistemleriniz için hemen yükleyebilirsiniz.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın