Yunanistan İçin Online Bağış Kampanyası

Gündemi bol olan ülkemizde son günlerin en çok konuşulan konularından biri de Yunanistan’daki finansal kriz. Bir çok siyasi hatta sokaktaki vatandaşta komşuya yardım etmenin yollarını arıyor. Bizler yardım etme yollarını ararken İngiltere’de bir kullanıcı Yunanistan için kolları sıvamış durumda.

Thom Feeney adlı kullanıcı Yunanistan için indiegogo.com‘da bağış kampanyası hazırladı. Basit bir hesapla “503 milyon vatandaşın yer aldığı Avrupa Birliği ülkelerinde, her vatandaşın 3 Euro gibi bir meblağı bağış yapmasıyla Yunanistan’ın borcu ödenebilir” mottosu ile açtığı kampanyaya AB ülkelerinden yoğun bir ilgi var.

Ekran Resmi 2015-07-01 15.53.26

Bu sıradışı bağış kampanyası ile indiegogo.com yönetimi de şaşkınlığını gizleyemiyor. Site yönetimi zaman zaman yoğun trafikten kaynaklanan server sıkıntıları çektiklerini dile getirdi.

3 gün içinde 48.252 kişinin bağış yaptığı “Yunan Kurtarma Fonu” bağış kampanyasında toplam 813.050 Euro toplandı. Belki bu hayal gerçek olmayacak ama Thom Feeney’in girişimci ruhu çok konuşulacağa benziyor. Herkesin yaptığı gibi sadece konuşmak yerine eyleme geçen Feeney, heykeli dikilecek adam.

Sonucu merakla bekliyoruz.

“Yunan Kurtarma Fonu” bağış kampanyasını incelemek için tıklayınız.

Yazar: Onur Çetin

Dokuz Eylül Üniversitesinde Pazarlama Yüksek Lisans mezunu yazarımız İzmir'in ilk sosyal medya ajansı olan Keel Billed Interactive'de Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Zon Production 'ın kurucu ortaklığını yürütmektedir. Digital Marketing ve Sosyal Medya herşeyidir. İnovatif, girişimci, kalabalıkta fark edilen, kendi yağında kavrulan bir insanoğludur kendisi. @onurcetin

Bir Cevap Yazın