2014 İzmir SEO Konferansı Gerçekleşti

Son yıllarda önemi gittikçe artan SEO ile ilgili İstanbul’da oldukça güzel organizasyonlar gerçekleşmekte. Fakat bu konularda İzmir’in biraz geriden takip ettiğini ne yazık ki dile getirmek zorundayız. İşte SEO alanında çalışan işin uzmanları bu boşluğu fart etmiş olmalılar ki bu sene SEO Konferansı’nın bir de İzmir ayağı düzenlendi.

 

18 Ekim Cumartesi günü Ege Üniversitesi EBİLTEM’de gerçekleşen konferansa oldukça yoğun bir ilgi söz konusu idi. Aslında buradan da İzmir ve İzmir’deki internet, sosyal medya, SEO vb. alanlarda çalışanların, bu tarz organizasyonlara katılmaya ne kadar gönüllü olduklarını görebiliyoruz.

 

Konuşmacılar arasında sponsor firmalardan da çok önemli katılımcılar bulunmaktaydı. Fikir 360’tan Mümin Deniz, Webtures’tan Kaan Gülten, Momoth’dan Tarık Çayır, Tam SEO+’dan Çağdaş Akagündüz ve n11.com’dan Uğur Eskici SEO konusunda bir çok farklı konuta değindiler ve işin inceliklerini aktardıar. Tek tek konuşmacıların konuşmalarını buradan aktarmak tabi ki de çok zor. Fakat genel olarak anlatılanlardan çıkan sonuç SEO gerçekten emek, bilgi ve tecrübe gerektiren bir iş. Herkeste olan SEO ile çok kısa sürede en üst sıralarda yer alacağız algısı ile savaşılmadan istenilen sonuçlara ulaşmak imkansız. Bunun için işini digital mecralara taşıyan ve SEO ile ilgili çalışmalara bütçe ayıran firma sahipleri bu konu hakkında detaylı bilgilendirilmeli.

 

Başka değinilen önemli konulardan biri de gittikçe artan mobil kullanımı ve SEO ilişkisiydi. SEO’da yüksek bir başarı elde etmek isteyenler sitelerinin mobil optimizasyonunu da sağlamak durumundalar. İnternet ile ilgili olan her seminer, konferans ve toplantıda dile getirildiği gibi ‘’Özgün İçerik” de bu konferansın önemli ve en sık değinilen konularındandı.
Bunlar ve daha bir çok değerli bilgi edinmek isteyenler bizce SEO Konferansından beklediğini aldı. Umuyoruz ki bundan sonraki dönemlerde de böyle güzel organizasyonların bir ayağı İzmir olmaya devam eder. Tüm katılımcılara biz de bir kez daha buradan teşekkür ediyoruz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın