Artık Facebook Raporlarınızı Daha Detaylı İnceleyebileceksiniz

Sosyal Ağlar arasında baktığımızda kısa sürede kendini yenileyen ve her gün bir yeni uygulama ile kullanıcılarının karşına çıkan 1.2 aktif kullanıcı sayısı ile Facebook olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle reklamlarla ilgili uygulamalarda ve düzenlemelerde oldukça dinamik bir yapıya sahip. Özellikle mobildeki kullanımının yaygınlaşması ile Facebook uygulamalarında mobil odaklı hareket etmeye devam ediyor.

Reklam hedeflemeler ile ilgili olarak bundan daha önce adım atan Facebook, cihaza göre hedeflemeyi uzun süredir yapmakta. Yeni getirdiği uygulama ile de artık reklam istatistiklerini cihaza göre görebileceğiz. Bu adım ile Facebook mobilin pazarlama stratejileri planlanırken dikkate değer yükselişini gözler önüne sürmüş olacak. Aynı zamanda digital pazarlama alanında reklama yeterli bütçeyi ayıramayanlar için detaylı bilgi alabildikleri bir raporlama sistemi gelmiş olacak. Bu raporların ışığında reklam verenler hangi alana yoğunlaşması gerektiği ile ilgili olarak daha isabetli karar verebilecekler.

Facebook çoklu ekran hedeflemesi ve çoklu ekran raporlaması ile reklam verenlere daha detaylı analizler için çok güzel bir kapı açıyor. :Bundan sonraki süreçte bu fırsatları değerlendirip satışa çevirmek firmaların analiz gücüne kalmış.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın