Ayrılık Sürecini Kolaylaştıran Mobil Uygulamayla Tanışın: The Amicable

Ayrılık hiçbir zaman hoş bir süreç olmamıştır. Taraflar hem ekonomik hem de psikolojik açıdan birçok zorluk çekip kötü zamanlardan geçer. Hele de arada çocuklar varsa işte o zaman bu süreç, çok daha hassas ve dikkat edilmesi gereken bir hal alır.

Tüm bu olumsuzluklar dikkate alınarak uzlaşma konusunda çiftlere yardımcı olması için yeni bir mobil uygulama yaratılmış: The Amicable. Bu uygulama; özellikle çocuk sahibi olmak gibi, tarafların birbirlerinin hayatında olmasını gerektiren durumlarda aradaki iletişimi sağlıyor ve tüm bu süreçlerde aileye destek oluyor. Finansal geleceğin planlanması, varlıkların düzenlenmesi, çocukların okul hayatı gibi ortak kararlar verilmesi gereken konularda mücadeleye fırsat vermeden anlaşmaya gidilmesini sağlıyor. Uygulama, kullanıcı talebi olursa finansal tavsiyeler veriyor ve söylenmesi zor olan durumları duyulması kolay bir biçimde diğer tarafa aktarıyor. Böylelikle eski eşler; gereksiz tartışmalara, gerginliğe, zaman kaybına ve avukat masraflarına mahal vermeden uzlaşmaya varabiliyor. Uygulama henüz yapım aşamasında.

Ayrılık ne kadar kolay bir hale getirilebilir bilinmez. Ama ayrılığın kaçınılmaz olduğu durumlarda uygulamanın fazlaca işe yarayacağı kesin.

amicable 4

amicable 2

amicable 3

amicable 1

kaynak. trendhunter

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın