Bilgisayarınızdaki Simgeleri Kiralayarak Bağış Yapın

Günde ortalama 7 saat boyunca bilgisayarımızın ekranına bakıyor ve onlarca dosya görüyoruz. Bu noktayı değerlendirmeye alan reklam ajansı RKCR Y&R, gördüğümüz bu dosyaları hayır işleri için kullanmaya karar vermiş ve anlamlı bir çalışma gerçekleştirmiş. Sonuç olarak da bilgisayarınızdaki ikonları firmalara kiralayan bir bağış uygulaması yaratmış: Donation Icons.

Bu uygulama, bilgisayarınızdaki ikonları, global markaların reklamları için kullanılacak olan akıllı medya alanlarına dönüştürüyor. Reklamlar, global olarak ya da bilgisayarın bulunduğu bölgeye göre verilebiliyor. Kısa süreli kampanya reklamları, firma tanıtımları ve haberleri gibi birçok amaç için kullanılabilen bu ikonlar, bilgisayar ekranını bağışlayan kullanıcı için hiçbir değişiklik yaratmıyor (bağış yapıyor olmanın dışında). Firmalar bu alanlar için ücret ödüyor ve elde edilen tüm para da hayır kurumu olan Oxfam‘a aktarılıyor. Siz de ne kadar kazandırdığınızı görebiliyor ve Oxfam’ın bağışlarınızla ne yaptığını takip edebiliyorsunuz.

Uygulama ilginizi çektiyse siz de Donations Icons‘un internet sitesini ziyaret edebilir, dilerseniz kampanyaya katılabilirsiniz. Bu yenilikçi uygulama sayesinde dünyanın en küçük reklamlarının, çok büyük değişikliklere sebep olacağı kesin.

donation icons 2

donation icons 1

Ekran Resmi 2016-03-31 10.36.45

 

kaynak: oxfam

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın