Bing’e Yeni Bir Özellik Eklendi

Bing ve Twitter işbirliğinin son ürünü olarak, Bing’e yeni bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde Twitter araması yapmanız mümkün.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un arama motoruna eklenen bu özellik sayesinde kullanıcıların ilgilendikleri tweetleri ve profilleri bulmaları kolaylaştı.

Henüz ülkemizde kullanılamayan özellik sayesinde artık hashtagler kullanarak Bing’de arama yapabilirsiniz. Bing yazdığınız şeye göre size ilgili konuları öneriyor. Hashtag işareti (#) girdiğiniz anda ise, size o anda popüler olanları gösteriyor.

image1

Bing ayrıca ünlü kişilerle ilgili tweetlere ulaşmanızı da kolaylaştırıyor. “@” sembolüyle arama yaptığınızda, Bing, yazdığınız profille ilgili Twitter’da bulunan içerikleri gösteriyor. Aynı zamanda, onaylanmış hesapları öne çıkararak, girdiğiniz kelimelerle doğru hesapları bulmanızı sağlıyor.

image2

Bing’in tweet içeren sonuçlarını etkileyen iki faktör var: tweetlerin popülerliği ve tweeti yazan hesabın özelliği. Bing’in blog açıklamasına göre, tweet kalitesi, RT sayısı, tweetin güncelliği, profil bilgileri de sonuçları etkileyen faktörlerden. Bing, bu faktörleri kullanarak en iyi tweet sonuçlarını göstermeyi amaçlıyor.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın