Bir Reklamı En Fazla Kaç Dakika İzleyebilirsiniz?

İzlediğiniz ve hatırladığınız en uzun reklam ne kadar sürüyordu? Ya da bir reklamı izlemeye ne kadar zaman ayırırsınız? Tabii ki bu sorunun cevabı reklamın -sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Reklam başladığı anda izleyenin kafasında “Şimdi ne olacak?”, “Ne anlatıyormuş bu ya?” gibi sorular uyandırabiliyorsanız o reklamın izlenme ve konuşulma ihtimali kuvvetle muhtemel. Son zamanlarda da bu oldukça “uzun reklam örnekleri görmek mümkün.

Bu akıma katılan son firma ise 5 saat 46 dakikalık  reklam filmi ile Virgin America oluyor. Virgin America oldukça yaratıcı kampanya ile yolcuların sabrına meydan okuyor. éhiç Blah Havayolları ile uçtunuz mu?” başlığına sahip video uçağın içindeki eğlenceden uzak rutinleri, bazen sıkışıp kalmışlığı gerçek hayattan kesitlerle ve mimiklerle anlatıyor. Kampanya sahte bir web sitesi ve çeşitli sosyal medya kanalları ile de destekleniyor.

Eğer vaktiniz var ise sizi bu “uzun” reklam filmini izlemeye davet ediyoruz. Bakalım İzlemek mi daha kolay yoksa uçmak mı?

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın