Bu hafta kaçırmamanız gereken 5 mobil uygulama

 

Fastcap

fastcap

Basit bir video uygulaması olan Fastcap şuana kadar yapılmış en hızlı video kayıt uygulaması olarak dikkat çekiyor. Uygulamaya bağlanır bağlanmaz Fastcap kayıt işlemine başlıyor, hızlı bir şekilde video çekmek için ideal bir uygulama. Ayrıca kayıt işlemini bitirdikten sorna kolayca videolarınızı düzenleyebilir ve diğer uygulamalarda paylaşabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek şey bu uygulama videoları otomatik olarak kaydetmiyor. Bu yüzden kaydet butonuna bastığınızdan emin olun.

Flipboard

flipboardcollage

Flipboard iOS ve Android üzerinde haber okuma uygulamasına yeni kişiselleştirme araçları eklendi. Benzer ögeler göster,daha az benzer göster veya benzer ögeleri gösterme ile kendi ilgi alanlarınıza göre daha fazla içerek görebilirsiniz. Ayrıca kapattığınız başlıkları ayarlar kısmından görebilirsiniz.

Giphy Cam

giphycamcollage

GIF ustası Giphy, son olarak Giphy Cam bizlerin basit bir şekilde GIF yapmasına yardımcı oluyor. Bir video ya da bir çok fotoğrafı bir araya getirip, filtreler, animasyon veya özel efektler ekleyerek yaratıcı gifler oluşturabilirsiniz. Ayrıca Magic Wand araçı ile renkli arka planlar ekleyebilir, slaytlar yardımıyla efektleri yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Dİkkat etmeniz gereken ise videolar için düzgün bir planlama yapmanız gerekiyor, çünkü efektlerinizi videoya çekmeye başlamadan önce ayarlamanız gerekiyor.

Moodnotes

moodnotescollage

Son zamanlarda kötü mü hissediyorsunuz ? Bu uygulama duygularınızı listelendiriyor. Bu fikir duygularınızın daha iyi hale gelmesini yardımcı oluyor.  Ayrıca bu uygulamanın fal kısmıyla gelecekteki duygusal düşüşlerden kaçınmanız için ipuçları veriyor.

Walk Me Up

walk me upcollage

Sabahları uyanmakta zorluk çeken insanların ertele butonuyla olan kavgasına son vermek için tasarlanmış bir uygulama. Walk Me Up alarmın susmasını için sizin yataktan kalkmanız ve ev içinde belirli yerlere yürümeniz gerekmektedir.  Alarmın susması için gerekli olan adımları kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bir tavsiye olarak, eğer erteleme konusunda çok iyiyseniz ayarlar kısmından erteleme sayısını seçebilir yada tüm özellikleri iptal eden “evil mode” u kullanabilirsiniz.

Yazar: Metin Peker

Bir Cevap Yazın