Facebook Sayfanızdaki Hayran Sayısını Arttırmanın 5 Basit Yolu

İşiniz ile ilgili bir Facebook sayfasına sahip olmak hayran kitlenizle iletişim kurmak için çok kullanışlı bir yöntemdir.

Bu onlara kendilerini ifade etme ve aynı topluluk içinde başkaları ile fikirlerini paylaşma şansı verir. İşiniz daha çok gelişecek ve ilerleyecektir çünkü hayranlarınıza kendilerini ifade etme ve fikirlerini diğerleri ile paylaşma fırsatını verdiğinizde, zamanla hayranlarınızın işiniz/markanız ile olan bağları daha da artacaktır.

Resim ve Video Paylaşımları Yapın!
Sosyal medya platformlarının bize olan en büyük faydaları bir çok medyayı aynı anda paylaşma imkanını bize tanıyor olmalarıdır. Facebook fotoğraf ve video paylaşımlarımızı kolaylaştırırken aynı zamanda da duvarınızda paylaştığınız resim veya videoları hayranlarınızın haber akışında göstererek ilgilerini çeker.

İşinizin, ofisinizin yada gezip gözrdüğünüz yerlerin fotoğraf ve videolarını paylaşmak hayranlarınıza sizinle ilgili ufak detaylar verecektir. Bu da hayran kitlenizin sizi daha yakından tanımasına ve sizinle aralarında bir bağ oluşmasını sağlayacaktır çünkü onlar bu yolla artık işinizle ilgili görsel veya işitsel materyallere sahiptirler.

Ayrıca çalışanlarınız yada ofis hayatınız ile ilgili eğlenceli fotoğraf ve videolar paylaşmak da hayranlarınızın gözündeki güvenilirliğinizi ve samimiyetinizi arttıracaktır.

Etkileşimi Teşvik Edici Sorular Sorun!
Sosyal medyanın bu derece popüler olmasının başlıca sebebi, insanların kendilerini ifade etmekten ve başkalarıyla fikir paylaşımı yapmaktan zevk almalarıdır.

Eğer hayranlarınıza kendi işinizle alakalı sorular sorarsanız, bu hayranlarınız tarafından kendi fikirlerini sizinle paylaşabilecekleri bir fırsat olarak görülecektir. Aynı zaman da sizin içinde kişilerin işiniz ile ilgili fikirlerini öğrenebileceğiniz bir platform haline dönüşecektir. Böylelikle her iki tarafta kazançlı çıkacaktır bu etkileşimden.

Yarışmalar ve Kazananların Açıklanması!
Herkes yarışmaları sever çünkü yarışmalar kişilere kendilerini ifade etme ve yeteneklerini diğer insanlarla paylaşma şansı verir.

Hayranlarınıza kendilerinin, ailelerinin, arkadaşlarının veya hayvanlarının fotoğraflarını göndermelerini isteyin. Bir ödül belirleyin. Daha sonrada kazanan kişiyi Facebook sayfanızda paylaşın.

Hayranlarınıza bir ödül sunarak onları bu yarışmalara katılmaları için teşvik etmeniz, hizmet yada ürününüzü onlarla paylaşmak için harika bir yoldur. Yarışmalar yılın herhangi bir zamanında yapılabilir ya da daha eğlenceli hale getirmek için tatil ya da sezon temalı olabilir.

Organizasyonlar!
Facebook’ta oluşturacağınız işiniz ile ilgili etkinlikler insanlarla iletişime geçebilmek ve sesinizi onlara duyurabilmek için harika bir yöntemdir. Bu etkinlikler size de hayranlarınız ile bir araya gelebilme ve onlarla etkileşime geçebilme imkanı sağlar.

Page Insights ile Götüntülenme Yüzdenizi Arttırın ve Popüler İçeriklerinizi Keşfedin!
Facebook’un Sayfa Trendleri/Page Insight ile haber almaya özelliğini kullanın. Böylece günün hangi saati, ne zamanlarında hayranlarınızın sizin içerik ve paylaşımlarınız ile etkileşime geçtiğini öğrenin.

Ayrıca bu özelliği hızlı bir şekilde hangi ileti ve güncellemelerinizin beğeni aldığını yada almadığını anlamak içinde kullanabilirsiniz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın