Facebook’un Yeni Hedefi Görüntülü Reklamlarda Tam İsabet

Facebook geçtiğimiz hafta video reklamları üzerine çalışmakta olan LiveRail’i satın aldığını duyurdu. Fakat anlaşma koşulları her iki taraf tarafından da hemen açıklanmadı.

LiveRail 2007’de kurulmuş ve Daily Motion’dan Major Legaue Baseball’a kadar bir çok şirkete, gerek web gerekse mobil platformlarda video pazarlaması, gerçek zamanlı hedefleme gibi konularda destek vermiş ve çözüm ortağı olarak çalışmış bir şirket. 1 ay içinde 7 milyon video reklam ile sektöre çok büyük bir katkı sağlıyor.

Facebook, LiveRail ile girdikleri bu yolda daha fazla insana daha isabetli video reklamları ile doğru hedef kitleye, daha isabetli ve ilgi alanlarına giren reklamlar sunacaklarını düşünüyor. Böylelikle de doğru reklamlar, doğru zamanlarda, doğru hedef kitlelere ulaşacağından bu platform daha güçlü bir pazarlama platformu olarak kullanılabilecek.

LiveRail 2013 yılı içinde 100 Milyon Dolar gelir rapor etti ve bu yılın sonlarında halka açılmayı düşünüyordu. Fakat bunun yerine Facebook bünyesine katılmayı tercih etti.

Belki Facebook’un LiveRail gibi bir şirketi alması dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamasını alması kadar heyecan uyandırıcı ve sansasyonel bir haber değil. Fakat bu olayın şirkete yeni ve büyük bir gelir kapısı açacağını da gözardı etmemek lazım.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın