Gmail’in Yeni Uygulaması Inbox

Tüm gününüzü gözden geçirdiğinizde hemen hemen çalıştığınız sürenin  belki de yarısında mail kutunuz ile haşır neşirsiniz. Bu yüzden de iyi bir kullanıcı deneyimi yaşadığınız uygulamalar talep etmek en büyük hakkınız. Bir maili bulmaya çalışırken hayatı kabusa dönmeyen yoktur!

Google da tüm kullanıcı deneyimlerini göz önüne alarak dünyanın en çok kullanılan mail sistemi olan Gmail’i yerinden edecek Inbox’u kendi blogu üzerinden duyurdu. Gmail’in geliştirici ekibi tarafından geliştirilen Inbox hem mail kutunuz, hem de kişisel asistanınız olmaya aday. Yeni uygulama ile maillerinizi bir araya getirebiliyor, önceliklendirebiliyor, mail detaylarını maili açmadan görebiliyorsunuz. Aynı zamanda size doğum günleri, uçuş bilgileri gibi konularda da yardımcı oluyor. Zamanı geldiğinde hatırlatıyor veya sizi konular hakkında uyarıyor.

Tüm bu özellikler göz önüne alındığında bir çok insan Inbox’ı Gmail’in veliahtı gibi görmesi garipsenemez. Fakat Google’da gelen açıklama bunun olmayacağı yönünde.  Web, iOS ve Android için geliştirilen Inbox beta yayınlarına devam ediyor ve sadece davet ile kullanıcı kabul ediyor. Siz de bu deneyimi herkesten önce yaşamak istiyorsanız davet için inbox@google.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın