Google My Business ile Firmanızı Bir Adım Öteye Taşıyın

İster küçük bir işletme, isterseniz de büyük bir işletme olun günümüzde tüm sektörlerde sadık müşteri portföyü oluşturmak, bu müşteriler ile sorunsuz ve onları özel hissettirecek ilişkiler kurmak doğru ve başarılı pazarlamanın altın kuralları. Digital pazarlama enstrümanlarının da firmaların pazarlama politikalarına dahil olmasından sonra, müşteri ve müşteri memnuniyeti odaklı pazarlama karmaları ön plana çıktı. Artık müşteriniz sizi beğenmek zorunda değil ama siz onlara kendinizi beğendirmek ve sizi seçmeye ikna etmek için ona nedenler vermek zorundasınız. Çünkü kabul etmelisiniz ki bulunduğunuz pazarda tek değilsiniz ve her geçen gün yeni rakiplerle tanışıyorsunuz.

İşte bu noktada özel olabilmelisiniz ki, müşterileriniz de kendini özel hissetmeli.

Google da bu noktada firmalara yenilik sunan bir sistem ile işletmelerin ve müşterilerin karşısına çıkıyor. Daha önceden de küçük işletmeler tarafından kullanılan Places For Businnes(İş Dünyası Rehperi) yeni özellikler kazanarak ‘’Google My Business’’ adı altında yeni bir platform olarak hizmet vermeye başladı.

google 1

‘’Google My Business’’ı genel hatlarıyla anlatmak gerekirse sadık bir müşteri portföyü oluşturmanızı ve daha fazla yeni müşteriye ulaşmanızı sağlayan bir platform olarak özetleyebiliriz. ‘’Google My Business’’ ile yapabileceğiniz bir çok şey bulunmakta. En başta Google’ın tüm platformlarında iş yeri bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Müşterileriniz ile haberlerinizi ve güncellemelerinizi paylaşabilir, onlardan geri bildirim alabilirsiniz. ‘’Google My Businness’’a üye olduktan sonra müşterileriniz hangi cihazdan girerse girsin sizinle ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceklerdir. İsterlerse yol tarifi almak, isterlerse çalışma saatlerinizi öğrenmek istesinler ‘’Google My Businness’’ onlara bu konuda klavuzluk edecek. Aynı zamanda bu platform aracılığıyla kendiniz ve firmanız ile ilgili içerikleri müşterilerinizle kolaylıkla paylaşabileceksiniz. Bu da bağlılık düzeyi yüksek, size geri bildirimlerde bulunan sadık bir müşteri portföyü oluşturmanızda oldukça yardımcı olacak.

Böyle bir platformda firmaların en çok dikkat edeceği şey tabi ki de fonksiyonel ve kolay bir kullanım. Google bu konuda da firmalara yardımcı oluyor. Tek bir gösterge tablosu ile Google’da işletme bilgilerinizi düzenliyor, müşterileriniz ile içerik paylaşıyor ve müşterilerinizin sizi nasıl bulduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Hızlı ve sert rekabet koşullarının olduğu günümüz pazarlarında ‘’Google My Businnes’’ iş yeri sahiplerine oldukça güzel avantajlar sağlıyor.Doğru bir kullanım ile siz de firmanızı bir adım öne çıkarabilir, müşterileriniz ile sağlıklı ve devamlı ilişkiler kurabilirsiniz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın