Google Play İkonlarında Yeni Tasarım

Android işletim sistemine sahip cihaz kullananlar iyi bilir; Google Play uygulamalarına ait ikonlar, diğerlerinin yanında sıkça dikkatten kaçabiliyor. Hatta bu uygulamalar çoğu zaman gözümüzün önünde iken dahi fark edilemeyebiliyor. Sonunda duruma el atma kararı alan Google Play, diğer uygulamalar arasında gözden kaçan simgelerini yeniden tasarlamış ve onları bir adım öne çıkarmış.

Yapılan değişiklik çok büyük değil, fakat oldukça işlevsel. İkonları biçim olarak değiştirmek yerine onların renklerinde oynamalar yapmayı tercih eden Google Play, kullanıcının deneyim kalitesini yükseltmek için keskin renkler kullanmış. Google Play’in donuk renklere sahip eski ikonları canlı ve net tonlarla buluşturularak daha göz alıcı bir hale getirilmiş. Diğer uygulamaların parlak ve göz alan ikonlarından geri kalmayacak olan bu tasarımlar çok kısa bir süre içinde çevrimiçi olacak. Böylelikle siz de Google Play ailesinin tazelenen üyelerini tecrübe edip aradaki farkı net bir biçimde görebileceksiniz.

 

kaynak: officialandroid

Yazar: Ceylan Kayacan

Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu olan yazar; çocuk hikayeleri, biraz tiyatro ve metin yazarlığı ile macerasına devam etmekte.

Bir Cevap Yazın