Google Plus’ın Pazarlama Stratejinizdeki Yeri

Google Plus, gücü yadsınamayacak sosyal ağlardan biri. Her ne kadar, bu mecraya henüz alışamamış olsak da, dijital pazarlama stratejinizde kullanmanızın birçok yararı olacaktır.

Etkileşim oranlarının Facebook’a göre daha farklı olduğu Google+’ta, kullanıcılar ilgi alanlarına göre gruplandığı için, içeriklerinin etkileşim alma oranları daha fazla. Facebook’ta daha çok kişisel paylaşımlar görürken, Google+ sektörünüzden kişilerle etkileşime geçip onların içeriklerini görmenizi sağlar.

Çevrelerinize eklediğiniz insanlarla, daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün. Aynı şekilde, insanların size takip ettikleri diğer çevreler aracılığıyla ulaşması ve takipçi sayınızın artması da olası.

Google+, Facebook gibi kimin hangi postu göreceğine karar vermediğinden, takipçileriniz bütün paylaştıklarınızı anasayfalarında görebilir.

Google, arama motoru sonuçlarında Google Plus içeriklerini destekliyor. Böylece, örneğin birisi sosyal medyayla ilgili bir konu aradığında Google sonuçlar kısmında, o kişinin Google Plus çevrelerinde paylaşılmış içeriklerden sosyal medyayla ilgili olanları gösteriyor. Google’a göre herhangi bir sonuçtansa, çevrelerinizden birinin içeriğine daha çok güvenirsiniz.

Markanız sosyal medyada aktif olsa bile, dijital pazarlama stratejinizi geliştirmek adına bir an önce Google Plus hesabı oluşturmalısınız.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın