Haftanın 5 Uygulaması

Geçtiğimiz hafta yayınlanan en iyi 5 uygulamayı sizler için derledik:

1- AVG CleanerAVG Cleaner

Hangi uygulama ve servislerin telefonunuzun kaynaklarını emdiğini tespit etmek kolay bir iş değil. Uygulamalar genellikle işe yaramayan dosyalar biriktirip işlemler yaparak telefonunuzun belleğini işgal eder ve şarjınızı boş yere tüketir. AVG Cleaner bu işlemleri tespit ederek cihazınızda boş yer açmanızı ve şarjınızın daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Uygulama düzenli olarak cihazınızı gözden geçirerek gereksiz dosyalar ve önbelleği temizler. Bu ücretsiz uygulama Play Store’da mevcut.

2- ClarisketchClarisketch

Bazen, bir şeyi açıklamak için en iyi yol çizerek anlatmaktır. Fakat bu sadece anlatacağınız kişi yakınınızdayken işe yarar. Clarisketch, bu sorunu ortadan kaldırarak, yanınızda olmayan kişilere de çizimle anlatım yapmanızı sağlıyor. Uygulama ile fotoğraf yükleyebilir, çizim ve ses kaydı yapabilirsiniz. Anlatımınız bittiğinde, dilediğiniz kadar insana yollayabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak Play Store’dan indirilebilir.

3- FeedworthyFeedworthy

Her ne kadar online dünya Reddit’i çok sevse de, görsellik açısından mobile pek de uygun değildi. Reddit, Feedworthy uygulamasıyla bu problemi, subredditleri fotoğraf merkezli ve göz gezdirmesi kolay bir biçimde sunarak ortadan kaldırdı. Uygulamanın ayrıca karanlıkta gezinmeyi kolaylaştıran gece okuma modu var. Feedworthy ücretsiz olarak iOS için mevcut.

4- ‘Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon’Guardians of the Galaxy The Universal Weapon

Marvel’ın son oyunu Guardians of the Galaxy: Universal Weapon, aynı isimle çıkacak olan filmden esinlenildi. Marvel’ın zalimleri Korath, Nebula ve Ronan’ın karşısında bu sefer “galaksinin 5 muhafızı” var.  İki taraf da birbirlerinin gizemlerini ortaya çıkarmaya çalışıyor. Kullanıcılar hikaye modunda oynayarak ilerleyebilecekleri gibi, arena moduyla yeni karakterler ve hareketler açabilirler. 4.99 dolarlık bu oyun iOS, Android ve Windows Phone için yayınlandı.

5- SoundwaveSoundwave

Müzik paylaşma uygulaması Soundwave’e geçtiğimiz haftaki güncellemesiyle mesajlaşma özelliği geldi. Kullanıcılar artık istedikleri müzik uygulamalarından, istedikleri sayıda kişiye anında müzik gönderebilecekler. Ayrıca uygulama, dinlediğiniz müziğe ve takip ettiğiniz kişilere göre önerilerde bulunuyor. Uygulama iOS ve Android için indirilebilir.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın