İnternet Gündemini Takip Edebileceğiniz 4 Platform

Sosyal medya tutkunları ve özellikle sektör çalışanları internet gündeminde ne olduğunu bilmek, takip etmek ister.  Günün, haftanın, ayın trendi ne ? Dünya neyi konuşuyor görmek ister. Son dönemde Twitter, trend takipçileri için bu konuda biçilmiş kaftan oldu. Kullanım yoğunluğu ve lokasyona göre popüler konuları listeleme özelliği meraklıları için Twitter’ı oldukça kullanışlı kılıyor.

Ancak yazımızın konusu Twitter değil. Yazının devamında internet gündemini takip etmenizi sağlayacak farklı platformlardan bahsedeceğiz.

buzfeed

1. Buzzfeed

Dünyanın belki de en çok ziyaret edilen bloglarından olan Buzzfeed biraz eğlenmek istediğinizde veya bilgisayar başında yapacak bir şey bulamadığınızda bir anda en iyi arkadaşınız oluyor. A’dan Z’ye her konuda güncel paylaşımlar bulabileceğiniz sitede popüler yazıların listelendiği “Hot” sayfası oldukça ilginizi çekecektir.

imgres

2. Google Trends

Kullanım sıklığı tartışılmayacak düzeyde olan Google’ın bu kozunu kullanarak oluşturduğu popüler aramalar safyası “Google Trends” bölgesel ve dünya çapında trend olan arama başlıklarını listeliyor. Ayrıca iş dünyası, politika, eğlence gibi konu başlıklarına göre de popüler konuları takip etmeniz mümkün.

images

3. Google+

Sosyal medya ağları içinde ülkemizde de kullanım alışkanlığı artan Google+ “Popüler Olanlar” bölümü ile kendi ağında paylaşılan ve ilgi çekici etiketleri, gönderileri, kişi ve sayfaları listeliyor.

imgres-1

4. Reddit

Reddit türkçe versiyonu bulunan oldukça kullanışlı bir sosyal imleme uygulaması. Dünya da olup biten her şeyin yer aldığı Reddit  paylaşımların oylanmasına izin verirken kalabalık bir yorumcu kitlesine de sahip.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın