Küçük İşletmeler de Video Reklamlardan Faydalanabilecek

YouTube üzerindeki reklamların geneline baktığımızda büyük bütçeler ayrılması gerektiği için sadece büyük marka ve firmaların bu reklamlardan faydalandığını görüyoruz. Fakat artık Directr sayesinde küçük firmalar da YouTube’un bu özelliğinden faydalanabilecekler. Directr, küçük iş sahiplerinin de video reklam verebilmesini amaçlayan bir startup. Bu platform üzerinden kendi reklam videonuzu oluşturabiliyor ve büyük bütçeler harcamadan işletmenizin YouTube üzerinde reklam vermesini sağlayabiliyorsunuz. Bu yol ile YouTube da video reklamlardan gelen reklam bütçesini arttırmayı hedefliyor.

You Tube ve Directr arasında yapılan antlaşmanın şartları açıklanmadı. Fakat YouTube’a oranla bakıldığında 1.7 milyon fonu ile oldukça küçük bir şirket olduğunu söyleyebiliriz. Şirket sadece YouTube’un video reklam bölümüne dahil olacak ve bu bölüm ile koordine  çalışacak.

Antlaşmayı bloglarından bir yazı ile duyuran Directr bu birleşmeden çok heyecan duyduklarını dile getirdi. ‘’Şimdilik Directr hakkında sevdiğiniz her şey aynı kalacak ve biz işiniz ile ilgili daha kolay ve çabuk video yapabilmenize odaklanacağız’’ diye ekleyen Directr’ın YouTube ile yapmış olduğu antlaşmadan son derece memnun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Yazar: Fikri Mesai

Bir Cevap Yazın